سیستم اطفا حریق اتوماتیک

خرید سیستم اطفا حریق

خرید سیستم اطفا حریق از جمله موارد حیاتی در حفظ امنیت و سلامت به‌شمار می‌رود. سیستم اطفا حریق از طریق شناسایی و مهار کردن آتش، جلوی گسترش آتش و وقوع خسارات جدی را می‌گیرد. همان‌طور که می‌دانید هنگام آتش سوزی، آتش به سرعت گسترش می‌یابد؛ با خرید سیستم اطفا حریق می‌توانید زندگی افراد را نجات دهید و فرصت بیشتری برای خروج ایمن افراد فراهم کنید. همچنین این سیستم با کنترل آتش، می‌تواند خسارت‌ها را به حداقل برساند و از ایجاد خسارات مالی و معنوی جلوگیری کند. به همین علت پیشنهاد می‌شود در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی برای رعایت ایمنی بیشتر از سیستم اطفا حریق استفاده کنند.

نصب و خرید سیستم اطفا حریق به منظور حفظ امنیت افراد، دارایی‌ها و رعایت ایمنی، بسیار حیاتی است و بهتر است محل زندگی یا کار خود را به این سیستم مجهز کنید تا از بروز خسارات جبران‌ناپذیر جلوگیری شود.

سیستم اطفا حریق چیست؟

سیستم اطفا حریق یک نوع سیستم اتوماسیون ساختمان به‌شمار می‌رود که برای کنترل و خاموش کردن آتش سوزی در محیط‌های مختلف طراحی شده است. این سیستم مجموعه‌ای از تجهیزات، دستگاه‌ها و فن آوری‌هایی است که برای کنترل، شناسایی و مهار کردن آتش در صورت وقوع حریق به کار می‌رود. این سیستم‌ها شامل انواع مختلفی از دستگاه‌های اطفا حریق مانند آتش‌نشانی‌های اتوماتیک، اعلام حریق، سیستم‌های اسپرینکلر، دستگاه‌های CO2 و تجهیزات اطفای حریق معمولی می‌شوند. هدف اصلی سیستم اطفا حریق، جلوگیری از گسترش آتش، حفاظت از افراد، دارایی‌ها، ساختمان‌ها و همچنین کاهش خسارات ناشی از آتش است. پس اهمیت استفاده از سیستم اطفا حریق بر هیچکس پوشیده نیست.

با خرید سیستم اطفا حریق امنیت را برای خود و عزیزانتان تضمین می‌گردد. در این سیستم از تجهیزات مختلفی مانند دتکتورها، اکتورها و کنترلرها استفاده شده و با استفاده از مواد مختلفی مانند آب، فوم، گاز و پودر، آتش را خنک و خفه می‌کند.

روش‌های سیستم اطفا حریق

روش‌های سیستم اطفا حریق بسیار متنوع است که هر کدام برای موقعیت‌ها و شرایط خاص طراحی شده‌اند. هر سیستم اطفا حریق وظایف و مزایا و معایب خودش را دارد و باید با توجه به نوع و محیط حریق، از روش اطفا حریق مناسب استفاده شود. با اطلاع از انواع روش‌های اطفا حریق برای خرید سیستم اطفا حریق مطمئن‌تر خواهید شد. برخی از این روش‌ها عبارتند از:

 1. یکی از ساده‌ترین روش‌های اطفا حریق، استفاده از آب است. این روش معمولا برای خاموش کردن چوب، کاغذ و پارچه موثر می‌باشد.
 2. یکی دیگر از روش‌های سیستم اطفا حریق استفاده از پودر آتش‌نشانی از جمله حریق‌های گازی و مایعات قابل اشتعال است. این پودر باعث خاموشی حریق شده و برای انواع مختلفی از حریق‌ها موثر می‌باشد.
 3. گازهای اطفا حریق مانند دی اکسید کربن (CO2) یا گاز‌های خاص دیگر که اکسیژن را از محیط از بین می‌برد و آتش را مهار خواهند کرد.
 4. سیستم‌های خاموش‌کننده اتوماتیک شامل آشکارساز آتش هستند و در صورت تشخیص حریق، مواد اطفا حریق را به صورت اتوماتیک منتشر می‌کنند.
 5. فوم اطفا حریق از دیگر روش‌های سیستم اطفا حریق است این نوع فوم‌ها برای خاموش کردن مایعات قابل اشتعال مانند نفت و بنزین مناسب هستند.
 6. سیستم‌های اسپرینکلر نیز شامل لوله‌هایی است که در صورت شناسایی آتش، آب یا مواد اطفا حریق را به صورت پراکنده از روی سقف مناطق مختلف رها می‌کنند تا سبب خاموش شدن آتش شود.
 7. یکی از دیگر روش‌های سیستم اطفا حریق خاموشی از طریق کاهش اکسیژن است که از طریق کاهش اکسیژن محیط (با استفاده از گازهای خاص مانند نیتروژن) حریق را خاموش می‌کند.

انواع سیستم اطفا حریق ساختمان

با دانستن انواع سیستم اطفا حریق می‌توانید بهترین سیستم را انتخاب کرده و از خرید سیستم اطفا حریق نهایت رضایت را داشته باشید. انواع سیستم اطفا حریق اتوماتیک برای شما نوشته شده است:

 • سیستم CO2
 • سیستم FM200
 • سیستم‌های اسپرینکلر
 • سیستم‌های خنک کننده خاکستر
 • سیستم‌های گازی اطفا حریق
 • سیستم‌های اطفا حریق با پودر خشک
 • سیستم‌های اطفا حریق فومی
 • سیستم‌های آلارم و اعلام حریق

تجهیزات اطفا حریق ساختمان

برای امنیت جانی و مالی بهتر است هرچه سریع‌تر اقدام به خرید سیستم اطفا حریق و تجهیزات آن کنید. تجهیزات اطفا حریق ساختمان شامل مجموعه‌ای از وسایلی است که برای مقابله با حریق و کاهش خطرات آن به کار می‌رود. این تجهیزات شامل تجهیزات آتش‌نشانی، وسایل اطفا حریق، سیستم اعلام و اطفا حریق، خطوط و سیستم انتقال آب، تجهیزات اطفا حریق خشک مانند آتش‌نشانی‌های پودری و CO2 و همچنین آموزش‌های لازم به ساکنان و کارکنان برای استفاده صحیح از این تجهیزات می‌باشد. این تجهیزات با همکاری نیروهای آتش‌نشانی و برنامه‌های ایمنی موثر، امکان اطفا حریق را بالا می‌برد و آسیب‌های ناشی از آتش را به حداقل ممکن می‌رسانند.

خرید تجهیزات اطفا حریق اتاق سرور

اولین گام برای خرید تجهیزات اطفا حریق اتاق سرور ارزیابی دقیق نیازهای ایمنی این فضا است این اتاق‌ها دارای تجهیزات حساس الکترونیکی هستند که برای حفاظت از آن‌ها نیاز به سیستم‌های اطفا حریق خاص دارند. مناسب ترین گزینه برای خرید سیستم اطفا حریق اتاق سرور استفاده از سیستم اطفا حریق خشک مانند پودر یا CO2 است که بتواند آتش را مهار کند. همچنین نصب دتکتورهای حساس به دود، امکان شناسایی سریع آتش و اطلاع‌رسانی صحیح به منظور اقدام فوری را فراهم می‌کند. بعد خرید تجهیزات اطفا حریق اتاق سرور آموزش کارکنان در استفاده از تجهیزات و برنامه‌ریزی اضطراری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است تا در صورت وقوع حادثه، واکنش سریع و صحیح انجام شود.

عملکرد سیستم اطفا حریق

بهتر است بدانید خرید سیستم اطفا حریق باعث می‌شود به‌صورت گسترده در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. عملکرد سیستم اطفا حریق بسته به نوع حریق، محیط و نوع سیستم متفاوت است. اما در کل، سیستم اطفا حریق دارای چند مرحله عملکرد هستند که در ادامه نام برده شده است:

شناسایی حریق

شناسایی حریق در سیستم اطفا حریق باعث می‌شود هنگام شروع آتش سوزی به سرعت شروع به شناسایی حریق شود. شناسایی حریق از طریق دتکتورهای دود، دتکتورهای حرارتی یا سایر سنسورهای حساس به افزایش دما یا دود صورت می‌گیرد.

اعلام حریق

پس از شناسایی حریق، سیستم اطفا حریق به‌صورت خودکار یا دستی، هشدار حریق را فعال می‌کند. این هشدار ممکن است با صدای زنگ، سیگنال صوتی یا تصویری همراه با ارسال اطلاعات به مراکز کنترلی یا به نیروهای اطفا حریق انجام شود.

اطفا حریق

این سیستم پس از اعلام حریق، به کنترل حریق می‌پردازد. اطفا حریق شامل افزایش فشار آب در سیستم‌های اطفا حریق، پاشیدن مواد خاموش‌کننده (مانند آب، پودر، گاز CO2) به منطقه‌ای که آتش سوزی در آن صورت گرفته یا قطع برق و منابع انرژی برای کاهش خطرات حریق باشد.

کنترل و اطمینان از ایمنی

پس از اطفا حریق، سیستم ممکن است اقدام به کنترل و بررسی وضعیت پیرامونی کند تا اطمینان حاصل شود که آتش کاملا خاموش شده و هیچ خطری ایجاد نخواهد کرد.

مکان‌های مورد استفاده سیستم اطفا حریق

سیستم اطفا حریق در مکان‌های گوناگون نصب می‌شود تا در صورت وقوع آتش، جان و مال مردم را حفظ کند. هر مکان بر اساس نوع فعالیت، خطرات ممکن و استانداردهای مربوط به ایمنی، از نوع خاصی از سیستم اطفا حریق استفاده می‌کند تا در صورت وقوع آتش، واکنش مناسبی داشته باشد و زیان‌های مالی و انسانی کمتری رقم بخورد. سیستم اطفا حریق در مکان‌های مختلفی نصب می‌شود:

ساختمان‌ها و اماکن تجاری

در ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی از سیستم اطفا حریق استفاده می‌شود که شامل دتکتورهای دود، دتکتورهای حرارتی، آتش‌نشانی‌ها، خطوط آب یا سیستم‌های اطفا حریق خشک مانند آتش‌نشانی‌های پودری و CO2 است.

اتاق سرور

اتاق‌های سرور به دلیل حساسیت بالای تجهیزات الکترونیکی از سیستم اطفا حریق خاص و متفاوتی استفاده می‌کنند که شامل دتکتورهای حساس، سیستم‌های اعلام حریق و اطفا حریق با مواد خاموش‌کننده مناسب برای این محیط است.

خودروها و وسایل نقلیه

در خودروها و وسایل نقلیه نیز از سیستم اطفا حریق استفاده می‌شود که شامل آتش‌نشانی‌های قابل حمل یا دستگاه‌های خاموش‌کننده کوچک است.

صنایع و کارخانجات

در محیط‌های صنعتی و کارخانجات نیز از سیستم اطفا حریق با توجه به نوع خطرات ممکن در آن منطقه استفاده می‌شود.

مزایای سیستم اطفا حریق

خرید سیستم اطفا حریق به عنوان یکی از اصلی‌ترین عناصر ایمنی مزایای بسیاری را برای حفاظت از افراد فراهم می‌کند. برخی از مهم‌ترین مزایا شامل:

 • حفاظت از افراد
 • حفاظت از مال
 • هشدار سریع
 • کاهش خطرات با دود سمی
 • استانداردهای ایمنی
 • حفاظت از تجهیزات الکترونیکی
 • تضمین امنیت

پیامدهای عدم استفاده سیستم اطفا حریق

عدم استفاده و خرید سیستم اطفا حریق می‌تواند پیامدهای جدی، فاجعه بار و غیرقابل پیش‌بینی ایجاد کند که علاوه بر زیان‌های مالی، می‌تواند منجر به از دست دادن انسان‌ها و حتی آسیب به محیط زیست شود.

 • خطر جانی
 • افزایش خسارت‌های مالی
 • آسیب به محیط زیست
 • تخریب تجهیزات و امکانات

قیمت سیستم اطفا حریق

قیمت سیستم اطفا حریق با توجه به برند و نوع انتخابی شما متغیر است. خرید سیستم اطفا حریق و نصب اصولی آن به شما کمک می‌کند امنیت خود و عزیزانتان و حتی مال خود را تضمین کنید و از خطرات جبران ناپذیر جلوگیری کنید. همان‌طور که می‌دانید تنها راه مهار آتش استفاده از  سیستم اطفا حریق است. این سیستم با انواع و برندهای گوناگون در بازار موجود است؛ به همین دلیل قیمت سیستم اطفا حریق متغیر است و به نیاز شما بستگی دارد.

فروش سیستم اطفا حریق با ضمانت از حفاظ تصویر

امکان فروش سیستم اطفا حریق اتوماتیک توسط حفاظ تصویر مهیا است. حفاظ تصویر به عنوان یکی از برترین ارائه‌دهندگان سیستم اطفا حریق با ضمانت اصل بودن کالا و کیفیت بالا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. شما می‌توانید خرید سیستم اطفا حریق را با بهترین برندهای دنیا از طریق حفاظ تصویر انجام دهید تا امنیت را برای خود و دیگران به وجود آورید. این شرکت از برندهای برجسته و تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده می‌کند تا تجربه‌ای عالی از نظر کیفیت و عملکرد برای مشتریان به ارمغان بیاورد. شرکت حفاظ تصویر با خرید سیستم اطفا حریق اتوماتیک، به شما اطمینان می‌دهد که علاوه بر کیفیت بالای محصول، از خدمات پشتیبانی و تعمیرات مطمئن نیز بهره‌مند خواهید شد.

سوالات متداول

قیمت سیستم اطفا حریق اتوماتیک چه قدر است؟

برای اطلاع از قیمت سیستم اطفا حریق اتوماتیک از حفاظ تصویر با شماره 09171117728 تماس بگیرید.

امکان خرید سیستم اطفا حریق اتوماتیک از حفاظ تصویر وجود دارد؟

بله؛ شما می‌توانید سیستم اطفا حریق خود را از حفاظ تصویر تهیه کنید.