محصولات شرکت حفاظ تصویر کارمانیا

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

ما سعی داریم با ارائه محصولاتی از برترین برند های دنیا در زمینه تجهیزات هوشمند سازی ساختمان و همچنین استفاده از تجربه بهترین کارشناسان و متخصصین این حوزه تجربه ای عالی را برای شما به ارمغان آوریم  .

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

شرکت حفاظ تصویر کارمانیا ارائه دهنده تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در شیراز و ایران

یک خانه هوشمند با بهره گیری از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان، قابلیت های بسیاری دارد. از کنترل سیستم های روشنایی تا کنترل تجهیزات الکتریکی، سیستم سرمایش و گرمایش، کنترل درهای ورودی و … .

از قابلیت های جذاب هوشمند سازی ساختمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعریف سناریوهای مختلف برای سیستم روشنایی
 • پخش موسیقی دلخواه به کمک موبایل
 • کنترل درب ورودی آپارتمان با موبایل
 • کنترل شیر اصلی آب و برق با موبایل
 • کنترل طیف رنگ نور مخفی با موبایل
 • کنترل تجهیزات روشنایی با موبایل
 • کنترل وسایل الکتریکی با موبایل
 • کنترل سیستم امنیتی با موبایل
 • کنترل درب پارکینگ با موبایل
 • کنترل پرده ها با موبایل
 • کنترل سیستم سرمایش
 • گرمایش با موبایل
 • و …

تمام این قابلیت ها به اضافه قابلیت های فراوان دیگر به راحتی در یک خانه هوشمند و با استفاده از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان قابل دسترس است. هرکدام از این امکانات توسط محصول مشخصی از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در اختیار کاربر قرار می گیرند. بنابراین برای بهره مندی از هر قابلیت، نیاز به استفاده از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان مرتبط با آن دارید.

دسته بندی تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

سیستم های خانه هوشمند

این دسته از محصولات شامل محصولات هوشمند سازی خانه به همراه سیستم های صوتی و انرژی سنج است.

سیستم های ایمنی حفاظتی

در این دسته محصولات نظارتی و کنترلی به همراه سیستم های اعلام سرقت و کنترل تردد را مشاهده می کنید.

سیستم های روشنایی

این دسته شامل محصولات روشنایی داخلی و خارجی ساختمان هاست.

نمایشگرهای شهری

این دسته از محصولات شامل نمایشگرهای شهری و نمایشگرهای قابل استفاده در فضای داخلی ساختمان هاست.

شرکت تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در شیراز

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در شیراز

زمانی که صحبت از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان میشود، تمامی اهداف شرکت های تجهیزات هوشمند سازی ساختمان ایجاد حس آرامش و امنیت بیشتر برای ساکنان آن است. در واقع شرکت های هوشمند سازی ساختمان محیطی آرام، امن و مدرن را برای ساکنین ساختمان فراهم می‌آورند.

از دیگر امکاناتی که با هوشمند سازی ساختمان در یک خانه هوشمند فراهم میشود، مدیریت و کنترل برخی از وسایل ساختمان و منزل به کمک ابزارهای مختلف مانند تلفن همراه ، رایانه و … است که برای انجام آن نیاز به هیچ دانش خاصی وجود ندارد و به سهولت انجام میشود.

به طور مثال فرض کنید قصد دارید با خانواده به مسافرت بروید و پس طی مسافتی کوتاه یا طولانی به این فکر میکنید که آیا سیستم گرمایشی خاموش است یا نه؟ و گاهی مجبور به دور زدن و بررسی مورد میشوید. حال در صورتی که خانه هوشمند باشد و از تجهیزات هخوشمند سازی ساختمان استفاده شده باشد به راحتی با موبایل مورد را بررسی و با اطمینان خاطر به مسیر خود ادامه میدهید. تنها با تلفن همراه قادر خواهیم بود بر تمامی تجهیزات هوشمند سازی ساختمان کنترل داشته باشیم.

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان بسیار گسترده و پیاده سازی یک خانه هوشمند امری پیچیده است.

در اینجا شما میتوانید لیست تجهیزات هوشمند سازی ساختمان را مشاهده کنید و برای تهیه تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در شیراز و سایر نقاط کشور با شماره های شرکت 07136265402 و یا موبایل 09171117728 تماس حاصل فرمایید.

انواع تجهیزات هوشمند سازی ساختمان

اینترنت اشیا Internet of things که به اختصار IOT نام دارد دائما در حال هوشمند تر کردن تجهیزات ساختمان است. اما این تکنولوژی تنها در دستگاه ها خلاصه نمیشود. انواع تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در حال ایجاد یک کانون نوآوری هستند و به راحتی میتوانیم تاثیرات آن را در سراسر جهان ببینیم.امکاناتی که سیستم های هوشمند سازی ساختمان ( تجهیزات هوشمند سازی ساختمان ) در اختیار ما قرار میدهند بسیار گسترده و روز افزون هستند. به شکلی که عملکرد یک ساختمان هوشمند فعالیت های پیچیده ای را برای ما انجام میدهد و مدیریت آن نیز کار بسیار آسانی است.

شرکت های تجهیزات هوشمند سازی ساختمان بیش از چیزی که به نظر میرسد خدمات ارائه میدهند و این شرکت ها منابع اطلاعات ارزشمندی هستند که با استفاده از فناوری های پیشرفته، میزان بهره وری از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان و سایر وسایل ساختمان یا منزل را افزایش میدهند.

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان به عنوان یک زیر ساخت ارتباطی متصل به همدیگر عمل میکنند. خانه های هوشمند با سیستم های یکپارچه اطلاعات حیاطی که به اشتراک میگذارند، مشخص میشوند.

این سیستم ها از حسگرهای اینترنت اشیا و اتوماسیون ساختمان برای کنترل تمامی تجهیزات هوشمند ساختمان استفاده میکنند. تهویه مناسب در کنار روشنایی و امنیت از این دست موارد هستند. حتی عملکردهای کاربر محور مانند جستجوی راه و زمان بندی اتاق کنفرانس نیز شامل این موارد می‌شوند.

شرکت هوشمند سازی ساختمان در شیراز

آیا به دنبال یک شرکت هوشمند سازی ساختمان در شیراز هستید ؟

در اینجا شما را با شرکت حفاظ تصویر کارمانیا آشنا خواهیم کرد که به شما کمک خواهد کرد آرامش و امنیت بیشتری داشته باشید و به کمک تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در شیراز راحتی و آسایش را برای شما به ارمغان می‌آورد.

از مزایای هوشمند سازی ساختمان در شیراز توسط شرکت حفاظ تصویر کارمانیا میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • دارای انواع سیستم های هوشمند سازی ساختمان 
 • بهترین مشاوره در زمینه سیستم های هوشمند سازی ساختمان
 • ایجاد حق انتخاب برای مشتری
 • تنوع در انواع سیستم های هوشمند سازی ساختمان
 • پشتیبانی
 • دارای بهترین، مطمئن ترین، معتبرترین و کارا ترین تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در شیراز و ایران
 • رعایت قوانین تحت پروتکل جامع تجهیزات KNX

حال با در نظر گرفتن این شرایط میتوانید یکی از بهترین شرکت های هوشمند سازی ساختمان در شیراز را انتخاب کنید.

در صورت نیاز میتوانید برای خرید تجهیزات هوشمند سازی و یا مشاوره در زمینه تجهیزات KNX و هوشمند سازی خانه با شرکت حفاظ تصویر کارمانیا به عنوان نمایندگی اعلام سرقت پارادوکس شیراز و سایر تجهیزات هوشمند سازی خانه و ساختمان تماس حاصل فرمایید.

هزینه تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در شیراز

هزینه تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در شیراز

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان و خانه هوشمند از جدیدترین راهکارها برای بهبود سطح رفاه افراد و کاهش مصرف انرژی منازل مسکونی است که هر یک از این تجهیزات هوشمند قیمت های متنوعی دارند. با این حال با توجه به تنوع تجهیزات هوشمند سازی و وجود برندهای تولیدکننده مختلف تجهیزات هوشمند سازی ساختمان اعم از شرکت های تجهیزات هوشمند داخلی و خارجی، پیاده سازی آن به روش های متفاوت و توسط متخصصین انجام می شود.

 از طرفی روش پیاده سازی هوشمند سازی ساختمان برای یک ساختمان در حال ساخت نسبت به ساختمان چند سال ساخت بسیار متفاوت خواهد بود. بنابراین هزینه هوشمند سازی ساختمان و منزل براساس متراژ آن، نوع و قیمت تجهیزات هوشمند سازی ساختمان مورد نظر ساکنین منازل و موقعیت ساخت آن تعیین می شود. همچنین می توان گفت که قیمت هوشمند سازی ساختمان ایرانی در مقایسه با نمونه های خارجی تقریبا یک سوم بوده و پیاده سازی آن به نسبت ارزان تر است. 

نمایندگی محصولات و تجهیزات KNX

محصولات KNX تمامی نیازها و اهداف از هوشمند سازی خانه را برای ایجاد حس آرامش و امنیت بیشتر فراهم میکند. با تجهیزات KNX می توانید امکانات مختلف را برای هوشمند سازی ساختمان، خودکارسازی و ساده سازی زندگی در کنار مدیریت تمامی تجهیزات را بدست آورید.

برای طراحی و پیاده سازی یک خانه هوشمند و برای یکپارچگی محصولات هوشمند سازی ساختمان ابتدا باید از یک استاندارد و پروتکل قابل فهم بین تمامی تجهیزات هوشمند سازی ساختمان استفاده کرد.پروتکل ها در واقع یک زبان برای برقراری ارتباط بین سیستم های هوشمند سازی و یا تجهیزات هوشمند سازی هستند. بنابراین تمامی فعالیت‌های سیستم بر مبنای آن زبان ارتباطی مشترک (پروتکل) است و در بین تمامی پروتکل های موجود در تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در جهان، پروتکل KNX مهمترین پروتکل است.

این پروتکل که منحصرا برای اتوماسیون های خانگی و ساختمانی و اجرای خانه هوشمند طراحی شده است، به دلیل متن باز بودن (Open Source)، به محبوب ترین پروتکل در تجهیزات هوشمند سازی ساختمان شناخته میشود.

تجهیزات knx در شیراز - هوشمند سازی ساختمان در شیراز

تجهیزات KNX ، پروتکل KNX چیست؟

KNX (مخفف Konnex) که از آن به عنوان محبوب ترین پروتکل در تجهیزات هوشمند سازی ساختمان یاد میشود،یک استاندارد باز و یک پروتکل ارتباطی توسعه‌یافته است که به طور گسترده در هوشمند سازی خانه ها و تجهیزات هوشمند سازی ساختمان‌ های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار ‌میگیرد.

یکی از مهمترین مسائل در مباحث اتوماسیون ساختمان، نحوه ارتباط اجزای سیستم با یکدیگر است. قوانینی که برای ارتباط تجهیزات هوشمند دارای پروتکل KNX لازم است، توسط انجمن KNX بر اساس استاندارد OSI کنترل می شود.

پروتکل KNX يك فناوری سبز و پایدار است که تا 60% باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. به وسیله این تکنولوژی محصولات طیف وسیعی از تولیدکنندگان به آسانی و تنها با یک نرم‌افزار با یکدیگر یکپارچه می‌شوند.

این پروتکل از سه استاندارد قدیمی‌تر به وجود آمده و جانشین موفقی برای هر سه آن‌ها است:

 • European Home System Protocols (EHS)
 • Bati BUS
 • European Installation BUS (EIB)

 

ویژگی‌های پروتکل KNX

در هر سیستم اتوماسیون ساختمان، کابلی به نام باس وجود دارد که مانند سیستم عصبی مرکزی عمل می‌کند. تمامی تجهیزات هوشمند ساختمان که با استاندارد KNX به منظور اتوماسیون خانه عمل میکنند، توسط باس با یکدیگر در ارتباط هستند. باس در KNX به صورت موازی به منبع تغذیه در شبکه متصل می‌شود.

این استاندارد می‌تواند از زوج سیم به هم تابیده (در توپولوژی درختی ، خطی یا ستاره‌ای) ، سیم‌کشی برق، فرکانس رادیویی یا لینک IP استفاده کند. در این شبکه، دستگاه‌ها برنامه‌های توزیع شده را تشکیل می‌دهند و تعامل نیز امکان پذیر است. استاندارد KNX بر روی پشته ارتباطی EIB مبتنی بر OSI ساخته شده است که با لایه‌های فیزیکی، حالتهای پیکربندی و تجربه کاربرد BatiBUS و EHS گسترش یافته است.

پروتکل KNX تجهیزات KNX هوشمند سازی ساختمان در شیراز

KNX bus در تجهیزات KNX

دستگاه های KNX معمولا با یک زوج سیم به هم تابیده به هم متصل شده و از یک کنترل‌کننده‌ی مرکزی فرمان می‌گیرند. یک زوج سیم برای تامین جریان مصرفی نیز به موازات زوج سیم داده، به همه دستگاه‌ها کشیده می‌شود.

کاربردهای پروتکل KNX در تجهیزات KNX

راهکارهای KNX در گستره وسیعی از کنترل تجهیزات هوشمند ساختمان و کاربردهای اتوماسیون در تمام بخش‌های بازار تجاری و صنعتی استفاده می‌شوند. این پروتکل انعطاف‌پذیر بوده و برای کاربردهای بسیاری در یک پروژه استفاده می‌شود.

 • برخی از این کاربردها عبارت‌اند از:
 • کنترل روشنایی
 • امنیت و مراقبت
 • کنترل سیستم تهویه هوا
 • اتصال IP و دسترسی از راه دور
 • کنترل سیستم‌های صوتی و تصویری
 • سنجش انرژی و نظارت بر مصرف آن
 • واسط بسیاری از سیستم‌ها و پروتکل‌های شخص ثالث

توپولوژی KNX هیچ محدودیتی برای اندازه و مقیاس ساختمان ندارد. این پروتکل برای پروژه‌های هوشمند سازی ساختمان ها در مقیاس بزرگ و همچنین ساختمان‌های مسکونی کوچک مناسب است. پروتکل تجهیزات KNX در مقایسه با سایر پروتکل‌های هوشمندسازی، قدرتمندتر است چرا که تعداد زیادی تامین‌کننده تجهیزات برای آن وجود دارد.

معیارهای هوشمند سازی خانه

هوشمند سازی خانه چیست؟

چه چیزی یک خانه را هوشمند میکند؟ ایده هوشمند سازی خانه در واقع بخشی از مفهوم خانه هوشمند است که باید به آن بپردازیم. هوشمند سازی ساختمان در اصل به معنی زندگی بخشیدن به تجهیزات ساختمان با استفاده از اینترنت است تا از ویژگی های بیشتری بهره مند شوند. در واقع هوشمند سازی ساختمان سیستمی یکپارچه از تجهیزات هوشمند است.

مصرف انرژی در خانه های هوشمند

بر اساس آمار موسسه Fraunhofer، مصرف انرژی خانه های هوشمند BMS میتواند تا 40درصد در هزینه های انرژی صرفه جویی داشته باشد. قطعا این بسیار پر اهمیت و ایده آل در صنعت هوشمند سازی ساختمان است.

به هر حال، هزینه های سوخت و سیستم های گرمایشی به عوامل بسیاری بستگی دارد و گزارش های بسیاری از تولید کنندگان، صرفه جویی تا 30 درصد در سال را نشان میدهد که به نظر میرسد واقع بینانه، قابل دسترسی و با ارزش است.

تفاوت هوشمند سازی ساختمان با اتوماسیون ساختمان

اگر نیاز به تحقیق در زمینه هوشمند سازی خانه و یا بررسی قابلیت های آنها هستید و یا قصد خرید تجهیزات هوشمند سازی ساختمان را دارید با اصطلاحاتی مانند هوشمند سازی ساختمان و اتوماسیون ساختمان برخورد کرده اید و از خود میپرسید چه تفاوت هایی با هم دارند؟

در حالی که این اصطلاحات گاهی بجای یکدیگر استفاده میشوند و ارتباط بسیاری باهم دارند، اما در واقع تفاوت هایی هم با هم دارند.

هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان به تجهیز مجموعه ای از دستگاه ها و حسگرهای الکتریکی گفته میشود که میتوان آنها را از طریق گوشی موبایل، رایانه و یا سایر دستگاه ها که میتوانند به اینترنت متصل شوند کنترل کرد.

این دستگاه ها گاها برنامه و سیستم هایی جداگانه دارند و میتوانید از آنها در شرایط خاصی استفاده کنید. به عنوان مثال از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان، لامپ های هوشمند هستند که با استفاده از نرم افزارهای آنها بر روی گوشی و رایانه میتوانید نور محیط را در هر مکانی کنترل کنید.

اتوماسیون ساختمان

اتوماسیون ساختمان بیشتر به یک روش برای استفاده و مدیریت تجهیزات هوشمند سازی ساختمان اشاره دارد. ایده پشت اتوماسیون ساختمان این است که این دستگاه ها به طور خودکار، با تعامل کم و بدون نیاز به هیچ نوع برنامه یا رابط فیزیکی کار کنند و به آنچه شما می خواهید پاسخ دهند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه تجهیزات هوشمند سازی ساختمان میتوانید از طریق صفحه نمایندگی اعلام سرقت پارادوکس و یا شما ره تماس های موجود در سایت با کارشناسان ما ارتباط بگیرید و از مشاوره آنها بهره مند شوید.